ПочетнаTagsохрид

Таг: охрид

Охридско интермецо од 1978 година (ВИДЕО)

Охрид, без узурпирање на езерото и без сквернавење на чаршијата. Охрид низ објективот на РТВ Скопје во шест минутно видео од 1978 година. Уживајте.https://youtu.be/Zql2RFRtGDs 

Жена падна од трети кат на социјална зграда во Охрид, приведени две лица

Немил настан се случи денеска во зградата каде се сместени социјално ранливи семејства на улицата „Карпош Војвода“ во Охрид.Според полициското соопштение, во 11:10 часот...

Погледнете како изгледа слетувањето на охридскиот аеродром (ВИДЕО)

Благодарение на Охридскиото Езеро, слетувањето на аеродромот „Св. Апостол Павле“ е едно од највозбудливите во Европа. Вистински доказ за тоа е видеото во продолжение...

Последни објави