spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаАрхиваОхридско интермецо од 1978 година (ВИДЕО)

Охридско интермецо од 1978 година (ВИДЕО)

Охрид, без узурпирање на езерото и без сквернавење на чаршијата. Охрид низ објективот на РТВ Скопје во шест минутно видео од 1978 година. Уживајте.

 

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img