Патување

spot_img

Совети за мачнините при летање

Перт, 11 јyни 2024 (МИА) - При патување со авион, на многумина им се случуваат болки во стомакот, надуеност или запек. Некои тоа го припишуваат...

Топ-10: Гренобл е град со најдобар квалитет на живот во светот

Оксфорд, 7 јyни 2024 (МИА) - Квалитетот на живот е важен показател што вообичаено се зема предвид при рангирањето на најдобрите градови во светот. Сè...

Авиолинија Скопје-Крф од 1 јуни со Ејџијан Ерлајнс

Скопје, 2 април 2024 (МИА) -  Директна сезонска авиолинија од Меѓународниот Аеродром Скопје до Аеродромот Крф  ќе биде воведена од 1 јуни годинава. Патувањето до...

Францускиот замок „Мон Сен Мишел“ го издржа тестот на времето

Париз, 26 март 2024 (МИА) - Познатиот замок „Мон Сен Мишел“ е една од најпосетуваните туристички атракции во Франција вон Париз. Милиони посетители доаѓаат секоја...

Од туризмот минатата година Албанија остварила приход од над четири милијарди евра

Тирана, 26 март 2024 (МИА) - Податоците на Централна банка на Албанија потврдуваат дека во текот на 2023 година приходот од туризмот достигнал 4,1 милијарди...

Најкусата улица во светот

Вик, 18 март 2024 (МИА) - Сместен во идиличната северна Шкотска, живописниот приморски град Вик има богата историја како поранешно норманско село коешто гордо ја...

Во кој хотел во Македонија е најскапо ноќевањето?

Во кој хотел во Македонија е најскапо ноќевањето? Тимот на Македонија Денес спроведе кратко истражување со цел да открие во кој хотел во Македонија...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img