ПочетнаМагазинАвтомобилизам

Автомобилизам

spot_img

„Стелантис“ повлекува 24.000 хибридни миникомбиња ширум цел свет

Хофдорп, 19 јyли 2024 (МИА) - Матичната компанија на „Крајслер“ (Chrysler) - „Стелантис“ (Stelantis) повлекува околу 24.000 „плаг-ин“ хибридни миникомбиња ширум светот, поради опасност од...

Погледнете како BMW iX2 се снајде на тестот на “северен елен“ (ВИДЕО)

Во еден од последните тестови на шпанскиот магазин за автомобилизам km77, централно место зема BMX iX1. Овој модел на баварскиот производител беше дел од...

Во ЕУ во јуни регистрирани речиси 1,1 милион нови автомобили

Брисел, 18 јули 2024 (МИА) – Во земјите на Европската унија во јуни се регистрирани 1.089.925 нови автомобили, што е за 4,3 отсто повеќе во...

Кои автомобили најмногу се возат на Балканот?

На Балканот, автомобилите кои најчесто се возат обично се карактеризираат со својата издржливост, достапност, економичност и леснотија на одржување. Еве неколку марки и модели...

Во BMW наточил Кока-Кола наместо гориво – еве што се случи

Што се случува кога наместо гориво во резервоарот ќе наточите Кока Кола? Одговорот на ова прашање го дава TechRax кој на својот YouTube канал...

Зошто во Албанија се возат толку многу Мерцедеси?

Потребно се неколку часови да претстојувате во Албанија за веднаш да за заклучите популарноста на Мерцедес автомобилите во оваа земја. Зошто овој автомобил е...

Која е разликата помеѓу дизел и бензин?

Разликата помеѓу дизел и бензин се огледува во различни аспекти, како што се составот, начинот на согорување, ефикасноста, перформансите, емисијата на штетни гасови и...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави