Showbiz

spot_img

Мадона работи на филм за својот живот

Лос Анџелес, 6 јyни 2024 (МИА) - Следнава година треба да почне одложеното снимање на автобиографскиот филм за поп-ѕвездата Мадона. Како режисер и косценарист, пејачката...

Фифти Сент ќе бара самостојно старателство над синот

Лос Анџелес, 29 март 2024 (МИА) - Американскиот рапер Фифти Сент ќе побара самостојно старателство над синот што го има со Дафне Џој, откако таа...

Алек Болдвин побара отфрлање на обвиненијата против него

Вашингтон, 15 март 2024 (МИА) - Адвокатите на американскиот глумец Алек Болдвин побараа од Судот да ги отфрли обвиненијата за убиство од небрежност против него....

Шпанска партија повика на бојкот на „Евровизија“ поради Израел

Мадрид, 8 март 2024 (МИА) - Ионе Белара, лидер на сега веќе опозициската, левичарска партија Подемос во Шпанија, ги повика „сите демократски земји“ да ја...

Добротворната Фондација „Фајрворк“ на Кејти Пери – успешна приказна

Лос Анџелес, 4 март 2024 (МИА) - Поп-ѕвездата Кејти Пери неодамна откри дека како дете живеела во сиромаштија, и покрај тоа што сега „тежи“ 530...

Израелската песна за „Евровизија“ оди на преразгледување

Ерусалим, 4 март 2024 (МИА) - Надлежните во Израел се согласија да ги преразгледаат зборовите на потенцијалната песна-претставник на „Евровизија“, откако организаторите приговорија на стиховите...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img