Стил

spot_img

Моника Белучи ја откри тајната на својот беспрекорен изглед

Рим, 18 март 2024 (МИА) - Моника Белучи и на самиот праг од седмото десетлетие од својот живот има совршена фигура, па ја открива тајната...

Закони против тн. „евтина мода“ првична одобрен во француското Собрание

Париз, 15 март 2024 (МИА) - Долниот дом на француското Собрание поддржа неколку законски мерки со коишто таканаречената „евтина мода“ ќе биде помалку привлечна за...

Најлесната чанта од тврд материјал досега

Париз, 7 март 2024 (МИА) - На Неделата на модата во Париз, компанијата „Коперни“ ја претстави својата нова чанта „Ер свајп“ (Air Swipe), објави „Индепендент“....

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img