Спорт

spot_img

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Најмногу играчи на претстојното Европско фудбалско првенство ќе имаат Манчестер Сити и Интер, по 13 фудбалери.Од англискиот првак Манчестер...

НБА сериозно размислува за зголемување на бројот на екипи

Њујорк, 11 јуни 2024 (МИА) - Националната кошаркарска асоцијација на САД и Канада (НБА) ќе се фокусира на зголемување на бројот на тимови во првенството,...

Легендата Мирослав Клосе го презеде Нирнберг

Нирнберг, 11 јуни 2024 (МИА) - Легендата на германскиот фудбал Мирослав Клосе е нов тренер на второлигашот Нирнберг, официјално соопштија од клубот. Баварците не објавија...

Германците ќе добијат по 400.000 евра за титулата на ЕУРО2024

Берлин, 30 мај 2024 (МИА) – Германските фудбалери ќе добијат награда од по 400.000 евра доколку ја освојат европската титула на домашен терен, јави денеска...

Ролан Гарос забрани алкохол на трибините

Париз, 30 мај 2024 (МИА) – Организаторите на Ролан Гарос донесоа забрана за пиење алкохол на трибините, откако навивач го плукна белгискиот тенисер Дејвид Гофин...

ФИФА размислува да ги намали тимовите во топ лигите за да го зачува форматот на Светското клупско првенство

Цирих, 1 јуни 2024 (МИА) - ФИФА размислува да наметне ново правило и да го намали бројот на тимови во светските елитни лиги на 18...

Бостон добива големо засилување во финалето: Порзингис најави враќање

Бостон, 1 јуни 2024 (МИА) - Кошаркарите на Бостон, условно кажано, се прошетаа до финалето на НБА лигата каде против Далас ќе се борат за...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img