ПочетнаМагазинТехнологија

Технологија

spot_img

„Самсунг“ воведува софистицирана „Галакси АИ“ технологија

Сеул, 7 јyни 2024 (МИА) - Технолошкиот гигант „Самсунг“ официјално потврди дека технологијата „Галакси АИ“ ќе биде дел од следната генерација „Самсунг“ телефони со преклоп.Станува...

„Сони“ го објави првиот трејлер за „Веном 3“

Лос Анџелес, 4 јyни 2024 (МИА) - Филмското студио „Сони пикчрс“ го објави првиот трејлер за „Веном: Последниот танц“ (Venom: The Last Dance). Се работи...

„Епл“ работи на новиот „Ајфон“ со преклоп

Лос Анџелес, 4 јyни 2024 (МИА) - Пазарот на паметни телефони со преклоп бележи брз раст во целокупниот пазар на телефони, така што „Епл“ (Apple)...

Кина ги забрани „Интел“ и „АМД“ процесорите од САД

Пекинг, 26 март 2024 (МИА) - Кина воведе нови правила насочени кон спречување на употребата на американски процесори, поточно „Интел“ и „АМД“, а намерата е...

Нова видеоигра „Кол оф дјути“ за паметни телефони

Лос Анџелес, 25 март 2024 (МИА) - „Актавижн“ (Activision) ја пушти во продажба својата верзија на играта „Кол оф дјути: Ворзон мобајл“ (Call of Duty:...

Апликацијата „Телеграм“ блокираше илјадници налози поради повици на терористички напади

Москва, 28 март 2024 (МИА) - Апликацијата „Телеграм“ пред четири дена почна да презема мерки за спречување на пораки со повици на терористички напади, соопшти...

Гувернерот на Флорида, ДеСантис со закон им забрани на малолетниците да користат социјални мрежи

Талахаси, 25 март 2024 (МИА) - Гувернерот на американската сојузна држава Флорида, Рон ДеСантис, денеска го потпиша законот со најрестриктивна забрана за пристап до социјалните...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img