ПочетнаМагазинМузика и филм

Музика и филм

spot_img

Од 23 јули до почетокот на август „Скопје вибрира“ со изложба, музика, филм

Скопје, 19 јули 2024 (МИА) - „Скопје вибрира“ - поп ап изложба на дизајн и визуелни уметности, ќе се одржи во главниот град на државава...

Топ 10 најгледани холивудски филмови на сите времиња

Скопје, 11 јуни 2024 - Холивуд отсекогаш бил дом на филмови кои ја освојуваат публиката и поставуваат нови рекорди на бокс офисот. Низ децениите,...

Шенен Доерти и Курт Исвариенко го финализирале разводот дента на нејзината смрт

Лос Анџелес, 16 јyли 2024 (МИА) - Шенен Доерти официјално се согласила да го затвори процесот за развод со поранешниот сопруг, фотографот Курт Исвариенко,...

Почина Шенон Доерти, популарната Бренда од серијата „Беверли Хилс 90210“

Лос Анџелес, 14 јули 2024 (МИА) - Актерка Шенон Доерти, позната по улогата на Бренда во популарната серија „Беверли Хилс 90210“, почина на 54-годишна...

Еминем го објави својот 12. студиски албум – „The Death Of Slim Shady (Coup De Grâce)“

Детроит, 12 јули 2024 (МИА) - Еминем ја заби последната шајка во ковчегот на неговото алтер его „Слим Шејди“... Објавен е 12-от студиски албум...

Започнува 23. издание на меѓународниот фестивал на европски филм „CINEDAYS“

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) – Под годинешниот слоган „Како е? Викај ура“, денеска започнува 23. издание на меѓународниот фестивал на европски филм „CINEDAYS“, каде...

Никол Кидман и Зак Ефрон во нов филм на „Нетфликс“

Скопје, 8 јуни 2024 (МИА) - Популарните актери Никол Кидман и Зак Ефрон се главните ѕвезди во новиот филм на „Нетфликс“, што ќе може да...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави