Интересно

spot_img

Кинеска зграда каде што живеат 20.000 луѓе

Чијанжијанг Сенчури Сити, 5 јyни 2024 (МИА) - Во средиштето на деловниот град Чијанжијанг Сенчури Сити, во рамките на населбата Хангжоу, се наоѓа „Реџент интернејшнал“...

Домашни растенија опасни за мачките

Лос Анџелес, 5 јyни 2024 (МИА) - Пролетта пристигна и многумина ја украсуваат својата градина и домот со нови цвеќиња. Во таа смисла, треба да...

На денешен ден 1453 година започна борбата за Цариград

На денешен ден 1453 година започнала борбата за Цариград. Борбата траела до 29 мај истата година кога дошла до својата разврска кога во ноќта...

Највисокиот човек живее во Гана

Акра, 27 март 2024 (МИА) - Сулемана Абдул Самед од Гана е веројатно највисокиот човек во Африка. Според неодамнешното мерење, 30-годишниот маж е висок 2,89...

Македонките се мажат најмлади во регионот, на 26 години

Скопје, 26 март 2024 (МИА) - Жените во С Македонија најмлади стапуваат во брак споредено со другите земји во регионот. Просечната возраст на која Македонките...

Какаото стана поскапо од бакарот, велигденските чоколадни јајца веќе поскапеа

Њујорк, 26 март 2024 (МИА) - Какаото на Њујоршката берза поскапе за повеќе од 700 долари по тон за еден ден, а неговата цена надмина...

Во оваа земја автомобилите мора да бидат во бела боја!

Постојат секакви правила поврзани со сообраќајот и автомобилите, но едно од најспецифичните и најчудните ни доаѓа од Туркменистан. Во оваа земја автомобилите мора да...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img