ПочетнаВестиМакедонија

Македонија

spot_imgspot_img

Меџити: Си УНИЦЕФ и УСАИД успешно ја спроведовме кампањата за имунизација

Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити имаше свое излагање на стручниот настан посветен на превентивната здравствена заштита, со посебен фокус на имунизацијата и патронажата,...

Пратеникот Крмов во Чашка против насилието на Шаќири и ДУИ

Пратеникот од Левица, Борислав Крмов, заедно со советникот во општина Велес, Димитар Абрашев, денес беа дел од протестите на родителите во општина Чашка, кои...

Мицкоски: Изминативе седум години сведочиме само на скандали, а на Македонија и требаат луѓе кои ќе бидат пример за сите

Во Македонија со оваа власт се случуваа дневни скандали, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на конференција во Скопје во организација на Паневропската унија...

Бочварски: Го рестартиравме градежниот сектор со инвестиции од преку 2 милијарди евра

Денеска на панел дискусија постветена на инфраструктурата како дел од годишната конференција „Година на европски можности“, министерот Бочварски истакна дека е рестартирано градежништвото преку...

Апасиев: Шефот на скопското ЈО избран во време на ДПМНЕ чува 30 кривични против владини функционери

Денес Левица во соопштение до јавноста сподели дека од партијата е поднесена уште една кривична пријава против актуелниот заменик-министер за труд и социјална политика – Енвер Хусејн за...

Исмаил: Во Втората македонска бригада учетвувале многу Албанци – Демачи е УЧК колаборационист на фашистите!

Во рамките на денешната седница на Советот на Град Скопје, советникот од редовите на политичката партија Левица, Реџеп Исмаил, во своето обраќање се осврна...

Билатерална средба помеѓу Спасовски и Бала во Тирана

Денеска, (13.09.2023) министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време на работниот престој во Тирана, Република Албанија по повод учеството на Конференција на министри...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img