spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаАрхиваДојран во 1983 година (ВИДЕО)

Дојран во 1983 година (ВИДЕО)

 

„Под исто небо“ – емисија на Радио-телевизија Скопје за животот и соживотот во Дојран и околината од 1983 година.

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img