spot_img

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Најмногу играчи на претстојното Европско фудбалско првенство ќе имаат Манчестер Сити и Интер, по 13 фудбалери.Од англискиот првак Манчестер...
spot_imgspot_img
ПочетнаСпортРакометКадетите во група со Швајцарија, Словачка и Косово за пласман на Men’s...

Кадетите во група со Швајцарија, Словачка и Косово за пласман на Men’s 18 EHF EURO 2024

Кадетската машка репрезентација на Македонија на денешната ждребка ги доби репрезентациите на Швајцарија, Словачка и Косово во квалификациската група за пласман на Men’s 18 EHF EURO 2024 во Црна Гора.

Нашата репрезентација се наоѓа во групата број 2, од вкупно петте групи. Се чини дека најинтересно ќе биде во четвртата група каде се наоѓаат репрезентациите на Чешка, Украина, Турција и Естонија.

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img