ПочетнаTagsракомет

Таг: ракомет

РФМ ги исплати наградите на сениорската и кадетската селекција

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес (01.09.2024 г.) Ракометната Федерација на Македонија ја исплати наградата од 2.000.000,00 денари на машката сениорска репрезентација...

Кадетите во група со Швајцарија, Словачка и Косово за пласман на Men’s 18 EHF EURO 2024

Кадетската машка репрезентација на Македонија на денешната ждребка ги доби репрезентациите на Швајцарија, Словачка и Косово во квалификациската група за пласман на Men’s 18...

Младинската женска репрезентација со победа го заврши настапот на WOMEN’S 19 EHF EURO

Младинската женска репрезентација на Македонија со победа против репрезентацијата на Хрватска го заврши настапот на WOMEN’S 19 EHF EURO 2023, и се пласираше на...

Последни објави