ПочетнаTagsдијаспора

Таг: дијаспора

Поради технички проблеми со веб-страницата продолжен рокот за пријавување на гласачите од дијаспората

Скопје, 18 март 2024 (МИА) - Поради технички проблеми со веб-страницата  www.dijaspora.sec.mk пријавувањето на гласачите во дијаспората се продолжува до 19 март 2024 година до 9 часот,...

ИЗБОРИ 2024 / ОМД ги повикува Македонците од дијаспората да се регистрираат за гласање на претстојните избори

Обединета Македонска Дијаспора (ОМД), ги повикува сите Македонци кои живеат надвор од Македонија, независно од обновата на своите пасоши, доколку нивното временско траење е...

Македонското друштво “Илинден“-Тирана ги осудува обидите на европратеникот Ковачев за преставување на Македонците во областа Гора како Бугари

Македонското друштво “Илинден“-Тирана најостро ги осудува произволните и крајно навредливи изјави во однос на населението во Гора како бугарско. Имено, во својство на европратеник,...

Последни објави