ПочетнаИнтервју

Интервју

spot_img

Ванковска: Омилен спортист сепак ми е Новак Ѓоковиќ

„5 прашања - 5 одговори“ со универзитетскиот професор и претседателски кандидат Билјана Ванковска Колку често следите спорт? Кој е вашиот омилен спорт?БВ: Наспроти општото...

Интервју со Катерина Тодороска: „Народот е зимзелен, политичарите се листопадни“

Веќе некое време сте активен член во „Движењето ЗНАМ- ЗА НАША МАКЕДОНИЈА“. Кој беше мотивот да се активирате политички во ова движење?Долги години...

Интервју со Тома Савиќ – поранешен директор на Застава

Екипата на Македонија Денес ја имаше честа да го интервјуира поранешниот заменик директор на крагуевачка Застава, Тома Савиќ. Повозрасните и поупатени во автомобилската индустрија...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img