ПочетнаTagsград скопје

Таг: град скопје

Арсовска – Бомгартнер: Градот Скопје и Амбасадата на Франција имаат одлична соработка во повеќе области

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, и амбасадорот на Франција, Сирил Бомгартнер, денеска на средба разговарале за досегашната соработка на...

Исмаил: Во Втората македонска бригада учетвувале многу Албанци – Демачи е УЧК колаборационист на фашистите!

Во рамките на денешната седница на Советот на Град Скопје, советникот од редовите на политичката партија Левица, Реџеп Исмаил, во своето обраќање се осврна...

Последни објави