spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиЛокалноВо тек интервенција на пожар во делчевското село Бигла

Во тек интервенција на пожар во делчевското село Бигла

Делчево, 1 април 2024 (МИА) – Пожар во месноста Тафраковец во атарот на делчевското село Бигла избувна денес во попладневните часови.

Екипи на ТППЕ Делчево по претходна дојава од страна на жители на селото, се упатија на местото на пожарот, со цел да спречат негово ширење.

Во пожарот зафатена е дабова шума и сува трева, а во гаснењето вклучени се и мештани од селото.

Претходно делчевските пожарникари го изгаснаа пожарот кој денес попладне избувна над делчевската населба Милково Брдо.

Од Александар Атанасов Извор: МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img