ПочетнаВести

Вести

spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...

Иран во писмо до ОН вели дека не бара ескалација

Техеран, 14 април 2024 (МИА) – Во писмото упатено до шефот на ОН, Антонио Гутереш и претседателката на Советот за безбедност, Ванеса Фрејзиер, Техеран...

Сончево и топло, температура до 31 степен

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло, во источните делови со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната...

Наскоро е можна воена операција на Иран врз Израел

Скопје, 13 април 2024 (МИА) – Откако на 1 април беше нападнат Конзулатот на Иран во Сирија, при што загинаа најмалку 13 лица, меѓу кои...

ЕУ воведе санкции кон три исламистички групи поради сексуално и родово базирано насилство

Брисел, 13 април 2024 (МИА) – На својата Глобална листа на санкции за кршење на човековите прави, ЕУ додаде три групи одговорни за сексуално и...

Белгија го вклучи алармот против „руското мешање“

Брисел, 13 април 2024 (МИА) - На помалку од два месеци пред европските, но и федералните и регионалните избори, Белгија го вклучи алармот за присуство...

Сончево и топло, до 30 степени

Скопје, 13 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img