spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаАрхиваКомандантот, другарот, човекот - документарна емисија за Васко Карангелевски (ВИДЕО)

Командантот, другарот, човекот – документарна емисија за Васко Карангелевски (ВИДЕО)

Емисија за трагичната смрт на командантот Васко Карангелевски емитувана на РТВ Скопје во 1977 година.

ЧИТАЈ: КАКО УМРЕ ВАСКО КАРАНГЕЛЕВСКИ?

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img