Фудбал

spot_img

Салах со нов рекорд

Ливерпул, 7 април 2024 (МИА) - Мохамед Салах е денешниот херој за Ливерпул. Тој постигна гол од пенал и му донесе бод на својот тим...

Алегри го напушта Јувентус, го менува Мота?

Торино, 7 април 2024 (МИА) - Вториот мандат на Масимилијано Алегри во Јувентус најверојатно ќе заврши на крајот од сезоната. А како што пренесува „Калчомеркато“,...

ПМФЛ: Вардар подобар од Струга, ја забележа 500-тата победа во првата лига

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Фудбалскиот клуб Вардар минимално со 1:0 славеше над шампионот Струга во меч од 26 коло на Првата македонска фудбалска...

Гундоган сака да игра со Сити во финалето во Лигата на шампионите

Барселона, 6 април 2024 (МИА) - Фудбалерот на Барселона, Илкај Гундоган изјави дека би сакал да се сретне со својот поранешен тим Манчестер Сити во...

Јужноафрикански фудбалер убиен на бензинска пумпа

Јоханесбург, 4 април 2024 (МИА) – Поранешниот младински фудбалски репрезентативец на Јужна Африка, Лук Флерс е смртно застрелан од вооружени напаѓачи при грабеж на бензинска...

На фудбалски натпревар во Охрид нападнат главниот судија

Скопје, 31 март 2024 (МИА) - На фудбалски натпревар во рамки на општинската фудбалска лига во Охрид синоќа е физички нападнат главниот судија.- Вчера во...

ЕУРО2024: Англиските и шкотските навивачи предупредени да внимаваат со германските пива

Лондон, 28 март 2024 (МИА) – Англиските и шкотските фудбалски навивачи, кои ова лето ќе ги бодрат своите селекции на Европското првенство во Германија, добија...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img