spot_img

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Најмногу играчи на претстојното Европско фудбалско првенство ќе имаат Манчестер Сити и Интер, по 13 фудбалери.Од англискиот првак Манчестер...
spot_imgspot_img
ПочетнаАрхиваЕден друг град - Скопје во 1981 година (ВИДЕО)

Еден друг град – Скопје во 1981 година (ВИДЕО)

Еден друг град – документарна емисија на ТВ Скопје емитувана премиерно на 7 септември 1981 година. Одлично архивско видео за Рекорд, Центар, кеј, парк, Луна парк и други делови од централното градско подрачје.

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img