spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаСпортФудбалГундоган сака да игра со Сити во финалето во Лигата на шампионите

Гундоган сака да игра со Сити во финалето во Лигата на шампионите

Барселона, 6 април 2024 (МИА) – Фудбалерот на Барселона, Илкај Гундоган изјави дека би сакал да се сретне со својот поранешен тим Манчестер Сити во финалето на Лигата на шампионите.

-Дефинитивно би сакал да играм во натпреварот за трофејот со Барселона. Би било одлично, но всушност, не е важно кој е противникот. Сити има фантастичен состав, се разбира. Но, во Лигата на шампионите секогаш е комплицирано, изјави Илкај Гундоган.

Барселона во четвртфиналето на најпрестижниот европски клупски турнир годинава ќе игра против Пари Сен Жермен, додека Манчестер Сити ќе се соочи со уште еден шпански гигант – Реал Мадрид.

Од Спорт Миа Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img