spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаАрхиваКратово - да се биде или не

Кратово – да се биде или не

„Оваа е сопствена моја куќа. Јас се викам Павле Видиков и тука сум роден уште во 10 година“. Со овие зборови изустени кратовецот Павле започнува оваа 15 минутна архивска снимка.

Кратово некогаш или поточно во 1981 година во документарната емисија „Кратово – Да се биде или не“ емитувана на РТВ Скопје кон крајот на 1981 година.

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img