spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаСпортФудбалСалах со нов рекорд

Салах со нов рекорд

Ливерпул, 7 април 2024 (МИА) – Мохамед Салах е денешниот херој за Ливерпул. Тој постигна гол од пенал и му донесе бод на својот тим против Манчестер Јунајтед во ремито 2:2 на „Олд Трафорд“. Сепак, голот на Салах му донесе и нови рекорди.

Египќанецот е играчот со најмногу голови против „црвените ѓаволи“ во историјата на Премиер лигата. Салах има 11 гола и со тоа го престигна Алан Ширер кој има 10.

Тоа беше шести гол за Салах на „Олд Трафорд“, исто така рекорд.

Од Спорт Миа Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img