ПочетнаСпортОстанати спортови

Останати спортови

spot_img

ОИ 2024: Водите на Сена се во алармантна состојба, предупредува НВО

Париз, 8 април 2024 (МИА) - На речиси 100 дена пред почетокот на Олимписките игри во Париз, невладината организација за заштита на водите Сурфрајдер фондацијата...

Доктор Марко за иднината на Верстапен: Прашајте го Волф!

Бракли, 6 април 2024 (МИА) - Иднината на светскиот шампион во Формула 1, Макс Верстапен останува под знак прашалник и шпекулациите не стивнуваат, а сега...

Ѓоковиќ собори уште еден рекорд – најстариот „број еден“ во историјата на тенисот

Лондон, 7 април 2024 (МИА) - Уште еден тениски рекорд отиде во заборав. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска стана најстариот „број еден“ во историјата на...

Верстапен без поголеми проблеми до победа на Сузука

Сузука, 7 април 2024 (МИА) - Макс Верстапен ја оствари својата трета победа во сезоната во Формула 1, откако триумфираше на Големата награда на Јапонија....

Ништо ново во Јапонија: Верстапен на пол-позиција

Сузука, 6 април 2024 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, ќе стартува од првата позиција на Јапонското ГП, четвртата трка од овогодинешниот шампионат...

Саинц: Поблиску сме до Ред Бул отколку што мислев

Сузука, 5 април 2024 (МИА) - Првиот слободен тренинг за Големата награда на Јапонија се покажа како единствен за денот во петокот каде возачите имаа...

Верстапен со најбрзо време на првиот тренинг во Сузука

Сузука, 5 април 2024 (МИА) - Макс Верстапен беше најбрз на првиот слободен тренинг во Јапонија.Пилотот на Ред Бул Рејсинг го забележа најдобриот круг за...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img