ПочетнаСпортОстанати спортови

Останати спортови

spot_img

Верстапен со најбрзо време на првиот тренинг во Сузука

Сузука, 5 април 2024 (МИА) - Макс Верстапен беше најбрз на првиот слободен тренинг во Јапонија.Пилотот на Ред Бул Рејсинг го забележа најдобриот круг за...

Леклер: Можам многу да научам од Хамилтон, ова е одлична можност да покажам колку вредам

Маранело, 1 април 2024 (МИА) - Возачот на Ферари, Шарл Леклер, се надева дека ќе научи многу од Луис Хамилтон, кој ќе му стане тимски...

Хулкенберг се залага за промена на бодовниот систем во Формула 1

Лондон, 30 март 2024 (МИА) - Нико Хулкенберг би сакал да го промени бодовниот систем во Формула 1. Возачот на Хас смета дека поради големата...

ОИ2024: За безбедноста ќе се грижат и странски војници

Париз, 28 март 2024 (МИА) – Француските власти соопштија денеска дека повеќе странски земји ќе испратат свои војници кои ќе се грижат за безбедноста за...

Олимпискиот факел ќе биде сместен близу Лувр

Париз, 27 март 2024 (МИА) – Олимпискиот факел ќе биде достапен за јавноста за време на Игрите ова лето, во јавниот урбан парк Градината Туилери,...

Двојна победа за Ферари во Австралија, неуспех за Верстапен и Ред Бул

Мелбурн, 24 март 2024 (МИА) - Карлос Саинц и Шарл Леклер направија двојна победа за Ферари на трката за ГН на Австралија, а Шпанецот го...

ГН на Австралија: Пол – позицијата за Ферстапен

Мелбурн, 23 март 2024 (МИА) – Актуелниот лидер во Формула 1, Холанѓанецот Макс Верстапен (Ред Бул), ќе ја почне неделната трка за Големата награда на...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img