ПочетнаСпортОстанати спортови

Останати спортови

spot_img

Претставници на Саинц почнаа преговори со Мерцедес

Бракли, 15 март 2024 (МИА) - Претставниците на Карлос Саинц стапиле во контакт со Мерцедес и веќе се започнати преговорите меѓу двете страни за евентуален...

Астон Мартин сака да го задржи Алонсо по крајот на 2024 година

Силверстоун, 13 март 2024 (МИА) - Фернандо Алонсо ја вози својата 21-ва сезона во Формула 1 оваа година и гледајќи од страна, Шпанецот нема намера...

Македонските одбојкари и одбојкарки ги дознаа противниците во евроквалификациите

Скопје, 11 март 2024 (МИА) – Македонската машка одбојкарска репрезентација ќе игра во група со Грција и Грузија, додека одбојкарките против Грција и Австрија во...

Фелипе Маса ги тужи Ф1, ФИА и Еклстоун за титулата во 2008

Лондон, 11 март 2024 (МИА) – Поранешниот возач на Ферари и Вилијамс, Бразилецот Фелипе Маса (42) почна денеска правна постапка против водството на Формула 1,...

Верстапен по триумфот во Џеда: Имавме добро темпо, имавме контрола

Џеда, 10 март 2024 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен се осврна на неговата победа на трката од Формула 1 шампионатот возена вчеравечер...

Сребрени медали во кати за Аљоша и Јадранка Недеви на ИТКФ купот во Полска

Вроцлав, 9 март 2024 (МИА) – Македонските натпреварувачи во традиционално карате Аљоша Недев и Јадранка Недева освоија сребрени медали во дисциплината кати за сениори на...

Георгиевски не успеа да избори пласман на Олимпијадата во Париз

Софија, 9 март 2024 (МИА) – Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски не успеа да обезбеди норма за учество на Олимписки игри во Париз 2024.Георгиевски загуби во...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img