ПочетнаСпортОстанати спортови

Останати спортови

spot_img

ИОК: Нема санкции за Израел

Париз, 8 март 2024 (МИА) – Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) нема намера да го казни Олимпискиот комитет на Израел поради војната во Појасот Газа.Ова вечерва...

Волф: Мерцедес ќе се обиде да се врати на Големата награда на Саудиска Арабија

Лондон, 6 март 2024 (МИА) – Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф, го нарече настапот на тимот во првата трка од сезоната во Формула 1...

Во Саудиска Арабија претставен проект за нова патека во Формула 1

Ријад, 5 март 2024 (МИА) - Големата награда на Саудиска Арабија во иднина ќе се пресели на нова патека. Во моментов, Големата награда на Саудиска...

Започнува новата сезона во Формула 1

Денеска со трката за големата награда на Бахреин започнува 75. сезона во најелитното авто-мото натпреварување, Формула 1 шампионатот. Вкупно 10 конструктори и 20 возачи...

Ивановски со пресврт елиминиран на челинџер турнирот во Франција

Калин Ивановски го заврши настапот на челинџер 75 турнирот во францускиот град Каси. Тој во првото коло за ривал го имаше искусниот италијански тенисер...

Генијален потег на Ѓоковиќ: Вакво нешто ретко се гледа (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ ја потврди фаворитската улога и лесно се пласираше во четвртфиналето на УС Опен откако со 3:0 го совлада Хрватот, Борна Гојо.Во текот...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img