spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаСпортФудбалИзвлечени полуфиналните парови во Купот на Македонија

Извлечени полуфиналните парови во Купот на Македонија

Скопје, 8 март 2024 (МИА) – Во седиштето на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) денеска со жрепка се извлечени паровите за полуфиналето во националниот Куп.

Жрепката одлучи Шкупи во првиот натпревар да му биде домаќин на Тиквеш, а Воска на Македонија ЃП.

Првите натпревари се на програмата на 3. април, додека реваншите на 17. април од 15:00 часот.

Финалето од Купот на Македонија е закажано на 22. мај.

Од: Емил Гашевски Извор: МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img