spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаАрхиваКрива Паланка во 1983 година (ВИДЕО)

Крива Паланка во 1983 година (ВИДЕО)

Крива Паланка во документарна емисија на РТВ Скопје емитувана на 27 јануари 1983 година.

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img