spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаСпортФудбалНа фудбалски натпревар во Охрид нападнат главниот судија

На фудбалски натпревар во Охрид нападнат главниот судија

Скопје, 31 март 2024 (МИА) – На фудбалски натпревар во рамки на општинската фудбалска лига во Охрид синоќа е физички нападнат главниот судија.

– Вчера во 21:30 часот во СВР Охрид е пријавено дека на фудбалски терен каде се одигрувал фудбалски натпревар во рамките на општинска фудбалска лига Охрид, едно лице физички го нападнало главниот судија, информира денеска Министерството за внатрешни работи во дневниот билтен.

По целосно расчистување на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена пријава според Законот за спречување на насилство и недостојно однесување на спортски натпревар.

Од Билјана Анастасова-Костиќ Извор: МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img