spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаМагазинЗабаваПесна за претседателските избори

Песна за претседателските избори

Побаравме вештачката интелигенција на Мајкрософт да напише песна на македонски јазик за претседателските избори. Текстот од песната е прикажан во продолжение, без било какви интервенции во текстот.
Ој, Македонијо, твојот избор е тука,
Сите кандидати се во трка.
Еден ветува мед и млеко,
Другиот пак, ново метро во Скопје, без грешка.
Предизборни обеќања како песни од радио,
Секој со својата приказна, секој со својот стил.
“Гласајте за мене, ќе ви дадам бесплатно вино”,
Или “Изберете ме, и секој ден ќе биде фино”.
Кандидатите танцуваат, пеат, се смеат,
Се надеваат дека твојот глас ќе го земат.
Но на крајот на денот, се е во твои раце,
Ти одлучуваш кој ќе победи во оваа трка.
И така, Македонијо, изборот е твој,
Да избереш лидер, кој ќе те води со понос и сој.
Но не заборавај, на крајот од сè,
Најважно е да се смееме, па макар и на себе.
Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img