spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаАрхиваПод исто небо - село Наколец (ВИДЕО)

Под исто небо – село Наколец (ВИДЕО)

Уште едно прекрасно архивско видео за Преспа, поточно селото Наколец. Емитувано на РТВ како дел од документарната емисија „Под исто небо“ на 6 ноември 1983 година.

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img