spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиЛокалноБез вода дел од корисниците во општина Бутел

Без вода дел од корисниците во општина Бутел

Скопје, 6 април 2024 (МИА) – Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека денеска планирани се прекини со водоснабдување за дел од корисниците во општините Бутел.

Поради реконструкција на водоводна мрежа од ф 200мм на ул. „Бел Камен“ бб општина Бутел, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Бел Камен и Кучевишка Бара од 08:00 часот до завршување.

Од Цветанка Миновска Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img