spot_img

Трамп: Бајден си заминува како најлошиот претседател во американската историја

Вашингтон, 21 јули 2024 (МИА) - Доналд Трамп, републиканскиот кандидат на претстојните претседателски избори во Соединетите Американски Држави, изјави денеска, по повлекувањето на актуелниот...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиЛокалноБез вода корисниците на улица „Ловќенска“ 33

Без вода корисниците на улица „Ловќенска“ 33

Скопје, 4 јули 2024 (МИА) – Поради санирање на приклучна цевка од 5/4 денеска ќе има прекин во водоснабдувањето на ул. „Ловќенска“ 33, соопштија од ЈП Водовод и канализација-Скопје.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08 часот.

Од Цветанка Миновска Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img