spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаСпортОстанати спортовиЛеклер: Можам многу да научам од Хамилтон, ова е одлична можност да...

Леклер: Можам многу да научам од Хамилтон, ова е одлична можност да покажам колку вредам

Маранело, 1 април 2024 (МИА) – Возачот на Ферари, Шарл Леклер, се надева дека ќе научи многу од Луис Хамилтон, кој ќе му стане тимски колега од следната сезона.

– Можам многу да научам од Луис. И за мене лично ова ќе биде одлична можност да покажам што навистина вредам. Ова е многу интересен и возбудлив предизвик. Ќе биде одлично. Со месеци знаев дека постои шанса тој да дојде во Ферари. Но, сепак бев многу изненаден кога дознав дека овој трансфер всушност ќе се случи. И ме чека неверојатен тест. На крајот на краиштата, зборуваме за возачот со најмногу победи во историјата на Формула 1. Да го имам Луис како тимски колега е фантастично, изјави Леклер.

Британецот Луис Хамилтон кој е актуелен пилот на Мерцедес, од следната година ќе биде тимски возач на Ферари.

Од Зоран Стерјовски Извор: МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img