ПочетнаTagsформула 1

Таг: формула 1

Доктор Марко за иднината на Верстапен: Прашајте го Волф!

Бракли, 6 април 2024 (МИА) - Иднината на светскиот шампион во Формула 1, Макс Верстапен останува под знак прашалник и шпекулациите не стивнуваат, а сега...

Ништо ново во Јапонија: Верстапен на пол-позиција

Сузука, 6 април 2024 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, ќе стартува од првата позиција на Јапонското ГП, четвртата трка од овогодинешниот шампионат...

Леклер: Можам многу да научам од Хамилтон, ова е одлична можност да покажам колку вредам

Маранело, 1 април 2024 (МИА) - Возачот на Ферари, Шарл Леклер, се надева дека ќе научи многу од Луис Хамилтон, кој ќе му стане тимски...

Хулкенберг се залага за промена на бодовниот систем во Формула 1

Лондон, 30 март 2024 (МИА) - Нико Хулкенберг би сакал да го промени бодовниот систем во Формула 1. Возачот на Хас смета дека поради големата...

Двојна победа за Ферари во Австралија, неуспех за Верстапен и Ред Бул

Мелбурн, 24 март 2024 (МИА) - Карлос Саинц и Шарл Леклер направија двојна победа за Ферари на трката за ГН на Австралија, а Шпанецот го...

ГН на Австралија: Пол – позицијата за Ферстапен

Мелбурн, 23 март 2024 (МИА) – Актуелниот лидер во Формула 1, Холанѓанецот Макс Верстапен (Ред Бул), ќе ја почне неделната трка за Големата награда на...

Астон Мартин сака да го задржи Алонсо по крајот на 2024 година

Силверстоун, 13 март 2024 (МИА) - Фернандо Алонсо ја вози својата 21-ва сезона во Формула 1 оваа година и гледајќи од страна, Шпанецот нема намера...

Последни објави