spot_img

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Најмногу играчи на претстојното Европско фудбалско првенство ќе имаат Манчестер Сити и Интер, по 13 фудбалери.Од англискиот првак Манчестер...
spot_imgspot_img
ПочетнаМагазинМузика и филмНикол Кидман и Зак Ефрон во нов филм на „Нетфликс“

Никол Кидман и Зак Ефрон во нов филм на „Нетфликс“

Скопје, 8 јуни 2024 (МИА) – Популарните актери Никол Кидман и Зак Ефрон се главните ѕвезди во новиот филм на „Нетфликс“, што ќе може да се погледне од 28 јуни. Приказната во „A family affair“ се врти околу една млада жена, нејзиниот шеф кој е филмска ѕвезда и нејзината мајка.

Педесет и шестгодишната Кидман во филмот влегува во љубовна врска со 36-годишниот Ефрон.

На кусото видео на „Јутјуб“ за претставување на филмот, лица коментираат дека Ефрон, кој се прослави со улогата на тинејџерот Трој во „High school musical“, повеќе не личи на себе. Па, се коментира и дали тој малку претерал со корекциите на лицето и како сега изгледа доста постаро.

Од Блаже Дарудов Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img