spot_img

Поранешниот британски министер за здравство Хант: Жал ми е, погрешивме за короната

Лондон, 21 јули 2024 (МИА) - Поранешниот британски министер за здравство Џереми Хант се извини за неуспесите во подготовките за пандемијата во Обединетото Кралство,...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиЛокалноОпштина Бутел со помош од три милиони денари за граѓаните кои претрпеа...

Општина Бутел со помош од три милиони денари за граѓаните кои претрпеа штети од невремето

Скопје, 3 јули 2024 (МИА) – На предлог на градоначалникот Дарко Костовски, Советот на општина Бутел едногласно донесе одлука за помош во износ од три милиони денари, за граѓаните кои претрпеа штети од невремето во општина Бутел.

Како што денеска соопштија од Општината, средствата во износ од три милиони денари ќе бидат обезбедени од општинскиот буџет и ќе биде формирана комисија за проценка на штетите од невремето.

-Наскоро, локалната самоуправа ќе ја објави постапката за утврдување на штетите. Градоначалникот Дарко Костовски нагласи дека секогаш ќе изнајде начин да им помогне на сите граѓани на општина Бутел, се додава во соопштението.

Од Цветанка Миновска Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img