spot_img

Галичка свадба во 1955 година (ВИДЕО)

Галичка свадба во 1955 година - вистинско парче богатство. Ова е можеби најстариот видео запис поврзан со традиционалната Галичка свадба. Снимена во 1955 година,...
ПочетнаВестиСпортСезоната не започнала, а Милан со мислите за следната

Сезоната не започнала, а Милан со мислите за следната

- Advertisement -

Милан ова лето беше еден од најактивните клубови на трансфер пазарот и донесе 10 нови фудбалери. Во последниот ден од преодниот рок пристигна Лука Јовиќ, кој треба да биде алтернатива за Жиру, но Србинот ќе остане во Милано само една сезона.

Главна цел на „росонерите“ за следната сезона е доведување на врвот напаѓач, а прв избор е Џонатан Дејвид од Лил.

Клубот веќе работи на трансферот на напаѓачот кој веќе неколку сезони блеска во Лига 1. Ова лето неговата цена беше 60 милиони евра, сума која Милан не сакаше да ја плати.

Меѓутоа, Дејвид на лето вчегува во последната година од договорот и Милан верува дека ќе го комплетира трансферот за 40 милиони евра.

За повеќе спортски содржини посетете го сајтот sportski.mk.

spot_img
spot_img