spot_img

Галичка свадба во 1955 година (ВИДЕО)

Галичка свадба во 1955 година - вистинско парче богатство. Ова е можеби најстариот видео запис поврзан со традиционалната Галичка свадба. Снимена во 1955 година,...
ПочетнаВестиСпортАл Итихад не се откажува, прави последен обид за Салах

Ал Итихад не се откажува, прави последен обид за Салах

- Advertisement -

Шпекулациите околу иднината на Мохамед Салах во Ливерпул се интензивни во последните недели, бидејќи силен интерес за него покажува Ал Итихад. Првата понуда од 150 милиони фунти беше одбиена од, но клубот од Саудиска Арабија не се откажува и спрема нова понуда.

„Црвените“ потврдија дека 31-годишниот фудбалер не е на продажба, но Ал-Итихад ќе направи последен обид со 200 милиони фунти.

И покрај важноста на Салах, ова се пари кои тешко можат да се одбијат за играч кој има над 30 години. Претставници на клубот од Саудиска Арабија пристигнаа во Лондон во нов обид да го комплетираат трансферот.

За повеќе спортски содржини посетете го сајтот sportski.mk.

spot_img
spot_img