spot_img

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Најмногу играчи на претстојното Европско фудбалско првенство ќе имаат Манчестер Сити и Интер, по 13 фудбалери.Од англискиот првак Манчестер...
spot_imgspot_img
ПочетнаСпортОстанати спортовиВерстапен со најбрзо време на првиот тренинг во Сузука

Верстапен со најбрзо време на првиот тренинг во Сузука

Сузука, 5 април 2024 (МИА) – Макс Верстапен беше најбрз на првиот слободен тренинг во Јапонија.

Пилотот на Ред Бул Рејсинг го забележа најдобриот круг за 1:30.056 мин.

Втор и трет во сесијата завршија Серхио Перез исто така со Ред Бул и Карлос Саинц со Ферари.

Расел и Хамилтон (Мерцедес) завршија четврти и петти во сесијата, а шестото место остана за Леклер (Ферари). Во топ 10 влегоа и Алонсо, Пјастри, Цунода и Норис.

Од Спорт Миа Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img