spot_img

Поранешниот британски министер за здравство Хант: Жал ми е, погрешивме за короната

Лондон, 21 јули 2024 (МИА) - Поранешниот британски министер за здравство Џереми Хант се извини за неуспесите во подготовките за пандемијата во Обединетото Кралство,...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиЛокалноБез струја дел од општина Карпош

Без струја дел од општина Карпош

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) – Без струја денеска од 9 до 12 часот ќе бидат дел од корисниците лоцирани на улица „Женевска“ во општина Карпош.

Во периодот од 10:30 до 15:00 часот без електрична енергија ќе останат жителите од улицата „Ванчо Мицков“, околу месната заедница.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа.

Од Магдалена Ристоманов Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img