spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиЛокалноБез струја и вода повеќе делови од Скопје

Без струја и вода повеќе делови од Скопје

Во повеќе делови на Скопје денеска ќе има прекин на водоснабдувањето и дистрибуцијата на електрична енергија, информираат од претпријатијата ЈП Водовод и Канализација и ЕВН.

Од 9 часот утрово па се до санација на дефектот, без вода ќе бидат жителите на улицата Прашка 42 во општина Карпош.

Од истиот термин па се до 12 часот без струка ќе бидат жителите од улиците „Рилски Конгрес“, „Кајларска“, „Банско“, „Наум Охридски“ и „Востаничка“ во општина Центар.

Во Општина Аеродром пак, во периодот од 08:30 до 15:00 часот без струја ќе бидат жителите од улиците Божидар Рајковиќ, Благоја Мучето, Димитар Благоев, Тодор Чангов како и дел од бул. 12-та Македонска бригада.

Без струја во периодот од 09:00 до 16:00 часот ќе бидат и жителите од Општина Чучер Сандево, поточно од населените места Мирковци, Кучевиште, Бродец, Побожје, Малино и Танушевци, а во Општина Петровец во текот на денот без струја ќе останат селата Брезица и Летевци.

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img