spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиЛокалноБез вода корисниците на ул. „Букурешка“

Без вода корисниците на ул. „Букурешка“

Скопје, 29 март 2024 (МИА) – ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека поради промена на вентил од 1 во шахта на ул. „Букурешка“ бр. 31, без вода ќе останат корисниците од истата улица.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување на интервенцијата.

Од Цветанка Миновска Извор: МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img