spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиЛокалноБез вода утре неколку улици во Скопје

Без вода утре неколку улици во Скопје

Скопје, 2 април 2024 (МИА) – Поради изведување приклучок од Ф-80 мм на улицата „Јосиф Јосифовски Свештарот“ 33 во населба Центар, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа улица, како и „Стив Наумов“, „Тетовска“, полициската станица „Пролет“ и дел од улица „Пролет“, информираат денеска од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје.

Корисниците ќе останат без вода од 9:30 часот до санирање на дефектот.

Од Блаже Дарудов Извор: МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img