spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиЛокалноБез вода утре делови од Љубанци и Тафталиџе

Без вода утре делови од Љубанци и Тафталиџе

Скопје, 2 април 2024 (МИА) – Поради дефекти во селото Љубанци и населбата Тафталиџе, утре без вода ќе бидат неколку делови на овие простори, информираат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје.

Со прекинато водоснабдување од девет часот ќе бидат дел од корисниците од селото Љубанци, поради уличен дефект на водоводна цевка.

Поради дефект во шахта и дефект на приклучна цевка на улицата „Хелсинки“ 26 во населбата Тафталиџе, прекинато водоснабдување од 9:30 ќе имаат корисниците од оваа улица, како и жителите на улиците „Виенска“, „Мексичка“, „Ташкентска“, „Хаванска“ и дел од „Варшавска“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектите.

Од Блаже Дарудов Извор: МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img