ПочетнаUncategorized

Uncategorized

spot_img

ДИК донесе измени и дополнувања на роковниците за изборите согласно Изборниот законик

Скопје, 5 април 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) денеска на седница донесе одлуки за објавување на описите на избирачките места и за измена...

Одбележување на Светскиот ден на здравјето под мотото „Мое здравје, мое право“

Скопје, 5 април 2024 (МИА) - Македонското лекарско друштво (МЛД) и Канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во Скопје денеска организираат свеченост по повод Светскиот...

Документарец за педофилијата и сексуализацијата на деца во „Никелодеон“

Лос Анџелес, 25 март 2024 (МИА) - Новиот документарен серијал „Тивко на сетот: Темната страна на детската ТВ (Quiet on Set: The Dark Side of...

Словенија е лидер во регионот на поранешна Југославија со просечна нето плата од 1.477 евра во јануари оваа година

Белград, 26 март 2024 (МИА) - Во однос на просечната плата во јануари 2024 година, Словенија е лидер меѓу земјите од поранешна Југославија со 1.477,34...

Викенд со партиски промоции на носители на изборни листи и програми

Скопје, 23 март 2024 (МИА) - Промоции на кандидатски листи и програми за претстојните парламентарни избори, трибини и отворање изборни штабови, викендов се на агендата...

„Планината на гневот“ (1968) – македонски филм

ПЛАНИНАТА НА ГНЕВОТГодина: 1968Режисер: Љубиша ГеоргиевскиСценарио: Анте ПоповскиГлумци: Ристо Шишков, Бранислав Јериниќ, Дарко Дамевски, Драгомир Фелба, Нада Гешоска, Петре Прличко, Ристо Стефановски, Јосиф Јосифовски...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img