spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиЛокалноГази Баба: Учесник во “REAL EXPO 2023” во Сараево

Гази Баба: Учесник во “REAL EXPO 2023” во Сараево

Градоначалникот Бобан Стефковски предводи делегација на Општина Гази Баба, која од денес учествува на тридневен саем во Сараево, Босна и Херцеговина.
Овие три дена нудат одлична можност за вмрежување на контакти со инвеститори за нови гринфилд капацитети, зелена инфраструктура и нови технологии.
Градоначалникот Стефковски оствари продуктивни средби со потенцијални инвеститори и официјални претставници од Арапските земји.
Општина Гази Баба е единствена општина од градот Скопје која учествува на овој саем. Покрај Гази Баба, на саемот своја промоција имаат и општините Охрид, Битола, Ресен и Гевгелија.
Промоцијата на Општина Гази Баба е со цел привлекување на нови инвестиции ќе продолжи и во следниот период.
Обезбедувањето на рамномерен регионален развој е важен за општина Гази Баба, како би станала подобро место за живеење.
Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img